הורות בעידן החדש

התפתחות מהירה של הטכנולוגיה, חשיפה כל כך גדולה לים של מידע, טלויזיה שמשדרת תוכניות ללא שליטה, עולם בו הערכים משתנים במידה כזאת או אחרת…
כל אלה ועוד, מחייבים אותנו להורות אחרת מזו לה זכינו אנחנו. ההתנהגות של ההורים שלנו איתנו, כבר אינה יכולה לשמש לנו מודל יחיד, ועלינו לפתח הורות אחרת.

הילדים של היום אינם ניתנים לשליטה כפי שהיינו אנחנו. הורות בימינו אינה יכולה להיות מושתתת על המחשבה שהילדים הינם קטנים וחסרי ידע, כמו שהתייחסו הורים לילדיהם בדורות הקודמים. ההפרדה בין עולם המבוגרים לילדים, שהיתה נהוגה פעם, אינה עובדת היום באופן הזה, וגם שם נדרש שינוי התיחסות. ההורות של היום הינה הרבה יותר שיוויונית, הילד שלנו יודע הרבה מאוד, לפעמים אפילו יותר מאיתנו, בתחומים מסוימים, והאמת היא שאנחנו כבר לא יכולים להמשיך לחשוב, שאנחנו יודעים יותר טוב ממנו, בכל תחום שהוא.

אחד הדברים החשובים ביותר להורה היום, הינה תחושת ערך של ההורה עצמו, בעצמו.
הורה שמרגיש בעל ערך, שמרגיש טוב עם עצמו באמת, שיודע מה גורם לו לנהוג בדרך כזאת או אחרת, שפתוח ומודע, יכול ליצור קשר ותקשורת מסוג מחבר ומשתף. מודעות וכבוד של ההורה כלפי עצמו, ומודעות וכבוד של ההורה כלפי הילד שלו, יכולים להביא ליצירת חיבור כזה אל הילדים, שיגרום להם לשתף את ההורים בחיים האישיים שלהם, ולשתף פעולה עם ההורים ועם בקשותיהם השונות.

היכולת שלכם, הורים, לעבור שינוי פנימי במי שאתם, וקבלת כלים להתמודדות עם הילדים וליצירת קשר מסוג אחר, יכולים לחולל פלאים בחיבור שלכם, בחינוך שלכם אותם, ובכיף המשפחתי בכלל.

הצטרפו אלינו לאחת הסדנאות שלנו, או לאימון אישי, ותצאו לדרך חדשה עם הילדים המופלאים שלכם.

אירועים קרבים