הורות לילדים עם צרכים מיוחדים

אין מילים שיכולות לתאר את הקשיים שעוברים ההורים, והמשפחה כולה, כאשר אחד הילדים הוא ילד עם צרכים מיוחדים. הקושי הוא מסוגים שונים, והוא מורכב מהמון דברים. החל בצרכים הפיסיים שהילד המיוחד צריך, עבור דרך ההשפעה של זה על הילדים האחרים במשפחה, נוסיף לזה את תחושת החיפוש אחרי הפתרונות הנכונים, התסכול כאשר זה "לא מצליח", הפחדים של "מה יהיה?", השאלה "איך מחלקים את המשאבים?" ועד העצב והכאב על האובדן של הפנטזיה לילד רגיל כמו כולם.

אגב, שלא נשכח ונתבלבל, גם ילד מחונן, הינו ילד עם צרכים מיוחדים. גם ילד אשר רמת האינטליגנציה שלו גבוהה, והוא קולט מהר מאוד ומבין לעומקם את הדברים הנלמדים, זקוק ליחס מיוחד, יש לו צורך בעוד ועוד חידושים וענין, בדרך כלל הוא נעשה מהר מאוד חסר סבלנות וחסר ענין, אז הוא מתחיל להפריע ולהציק לחבריו, כל אחד בדרכו.

כל אחד מהילדים הללו זקוק ליחס מיוחד. כל אחד מההורים לילדים הללו זקוק לעזרה, הכוונה והכלה. הילדים הללו הם שיעורים גדולים להורים, ויש שם תהליכים עמוקים שעל ההורים לעבור. מבלי זה, יהיה קשה להגיע לחיים שלוים ושלמים. הנסיון שלנו בעבודה עם משפחות כאלה הינו רב, ואנחנו חווים תוצאות יפות ביכולות של משפחות שלמות להגיע לחיים טובים יותר, ולספק תקווה לכל בני המשפחה.

אתם מוזמנים לפנות אלינו, לאימון אישי, להדרכה הורית, לעבודה משפחתית או לתהליך קבוצתי.

אירועים קרבים