הורות למתבגרים

גיל ההתבגרות וילדים מתבגרים מביא איתו אתגרים חדשים ומיוחדים, אותם לא ממש מרגישים, עד אשר יש לנו ילד מתבגר משלנו. אין צורך להכביר מילים על הקשיים של התקופה הזאת עם הילדים. מי שיש לו ילד בגיל הזה, יודע בדיוק על מה אני מדברת. כאשר הילד המתבגר הוא שלנו אישית, ולכן המעורבות הרגשית שלנו גדולה, זה קשה עוד הרבה יותר.
תקופת גיל ההתבגרות עבור הילד, היא גם סוג מסוים של תקופת התבגרות להורה.
הילד שואל את עצמו שאלות זהות אישיות, וההורה שואל את עצמו שאלות על ההורות שלו, על מי הוא אמור להיות כהורה, איך הוא צריך לנהוג, מה לעשות, ועוד. הילד נכנס לסערות רגשיות, וההורה יחד איתו. הילד עובר טלטלות למיניהן, וההורה גם הוא, משנה בכל יום את ההתנהגות שלו, מנסה כל מיני דרכים, מגיע מידי פעם עם רעיונות חדשים…,
וככה מיטלטלת לה ספינת המשפחה בים ההתבגרות הסוער.

לעיתים, אם התשתיות הבסיסיות של הקשר היו טובות קודם, אז לפעמים זה עוזר לעבור את התקופה הזאת קצת יותר בשקט, אבל לרוב, הזמן הזה הוא קשה ביותר, מעורר הרבה רגשות, ולכן גם התפרצויות, רובן לא נשלטות…, גם אצל ההורה, לא רק אצל הילד.
הדרך היחידה לעבור את התקופה הזאת בשלום, היא אם ההורה לוקח לו את הזמן ללמוד את עצמו לעומק, באומץ, ולפגוש את כל החלקים שלו עצמו. עם המודעות והחיבור הפנימי הזה, יחד עם כלים ספציפיים להבנת הצרכים של הגיל הזה, ולקבלת בטחון בדרך ההורות, אפשר לעבור את התקופה הזאת בשלום, ואפילו יותר מכך. ילד מתבגר זקוק להמון הכלה, וכך גם ההורה שלו – הורה לילד מתבגר זקוק להמון הכלה. יכולת הכלה זה משהו שניתן לפתח ולהרחיב, אבל לשם כך נחוץ, שמישהו גם יכיל אותך.

המסע אל עצמי, או סדנאות ההורות שלנו, וכן אימון אישי, יכולים לחולל פלאים בתקופה הקשה הזאת. אתם מוזמנים לפנות לענת בטלפון, או דרך התיבה שמימין.

אירועים קרבים