שיקום זוגיות

כל קשר בין שני אנשים, יודע עליות ומורדות. כך גם קשר זוגי מתמשך. יש תקופות של אהבה מתמשכת, חיזור, העמקה של הקשר ועוד ועוד, וישנן תקופות של כעסים ומריבות בלתי פוסקות, לעיתים אפילו תחושה של רצון לסיים את הקשר, ומשאלה שמשהו אחר כבר יקרה. ויש תקופות שזה פשוט ככה, זורם, קבוע, ללא כל דרמות. וכל אלה הם טבעיים.

בתוך אלה, ישנם לעיתים גם משברים של ממש, תקופות בהן קורה משהו בקשר, בין אם בשל משהו שעשה אחד מבני הזוג, לשני, ובין אם בשל גורמים אחרים, שמייצרים מצב של משבר כלשהו בין השניים. זה יכול להיות קושי גדול עם אחד הילדים, שגורם לחילוקי דעות וללחצים פיסיים ורגשיים, זה יכול לעבור דרך קשיים אישיים של אחד מבני הזוג, עם עצמו, בעבודה, עם אחד ההורים, או כל דבר אחר, וזה יכול להגיע גם להיות בגידה של אחד הצדדים. כל אלה מובילים למשברים בזוגיות, וכל משבר שלא מטפלים בו עם תחילתו, הופך להיות שבר, הדורש אחר כך שיקום ממשי.

שיקום זוגיות זה תהליך שונה ואחר מכל שלב אחר בדרך. זוגיות שהגיע לידי שבר, דורשת עבודת עומק גדולה ואמיצה, דורשת מחויבות והסכמה לפגוש את כל האמת הפנימית, וישנם שם הרבה רגעים של כאב. שיקום זוגיות יכול להיות בתהליך של שני בני הזוג יחד, אבל זה יכול לעבוד גם אם רק אחד מבני הזוג הולך לטפל בעצמו. רצוי, כמובן, שילוב של השניים, כלומר: חלק מהמפגשים זוגיים וחלקם לכל אחד בנפרד, אצל אותו מטפל, או אצל שני מטפלים שונים. כל מקרה לגופו.

המשך העמוד ביצירה. יופיע בעוד כמה ימים. סליחה ותודה על ההמתנה!

אירועים קרבים